Kurz o tibetských mísách spojený s výletem v Roztokách

Jedete do Roztok na kurz s tibetskými mísami a chcete si to více užít? Co to spojit s výletem? (Výlety neorganizuji, ani nepořádám, ale ráda s vámi možnosti proberu.)

 

Kam v Roztokách?

V Roztokách je toho spoustu zajímavého. Jsou tu kulturní památky i nádherné vyhlídky na řeku Vltavu nebo na Prahu.

Projít se můžete na Levý hradec, kde je kostel sv. Klimenta (první křesťanský kostel u nás). Na louce vedle je krásná energie místa a také vyhlídka sv. Ludmily na řeku.

Známé jsou i vrchy Řivnáč a Stříbrník odkud jsou také krásné vyhlídky. Dále je tu Alšova vyhlídka.

Dole v Roztokách je zámek s menším zámeckým parkem. V zámku se pořádají výstavy a jsou zde dva návštěvnické okruhy (Správa panství a Život v letovisku).

Naproti zámku je ulice Tiché údolí, kde si můžete prohlédnout prvorepublikové vily. Na jejím konci začíná procházka lesem kolem potoka Tichým údolím, která končí až v Úněticích, kde si můžete dát koláč U Lasíků nebo pivo v místním pivovaru. V Roztokách samotných je pivovar Perron s venkovním posezením, který najdete vedle zámku.

Roztokám se přezdívá město zahrad. Stačí se projít některými ulicemi a uvidíte proč. Vyzkoušet můžete třeba ulici Jana Palacha, která kvete celou sezonu.

 

Kde se dá v Roztokách přespat?

Místo konání kurzu Vratislavka Café je na dolním konci ulice Kroupka č. p. 38 (ulice do kopce vedle serpentiny směrem od vlakového nádraží Roztoky). V místě není možné parkovat. Auto je třeba nechat v okolních ulicích (Rýznerova, Nádražní), ale je to jen pár kroků.

Jak do Roztok?

Do Roztok jezdí příměstské autobusy 340 a 350 (zastávka Roztoky nádraží) nebo vlak (zastávka Roztoky).