Regresní terapie


Každý problém má svoji příčinu. Pokud chcete problém vyřešit, je důležité ji odhalit. Jednou z technik, jak to udělat, jsou Regresní (vzpomínkové) terapie.

Existuje jich více druhů, ale jedno mají společné – to, co se vám děje, už jste si prožili v jiné podobě někdy dříve. Nejčastěji v dětství, ale možná i v předchozím životě.

V rámci terapie vás váš terapeut vrátí do chvíle, kdy se vám podobná věc stala naposledy. Tak situaci vyřešíte a uvědomíte si, jak to ovlivnilo váš životní postoj. Zažijete chvíle lásky, odpuštění, vymazání negací a nepříjemných pocitů. Budete znovu volní.

Nemusíte se bát. Ve vzpomínkách nemusíte prožít žádné hororové situace. Mnohdy to může být naprosto triviální drobnost jako škraloup na mléce, které vás maminka nutila vypít, aby vám posílily kosti. A vy jste jako hodné dítko pili, i když jste nechtěli a zvedalo vám to žaludek.

Ve vzpomínce se do toho okamžiku vrátíte a řeknete mamince, že mléko pít nebudete. Je na něm škraloup a vám se z toho dělá špatně. Najednou si uvědomíte, že neexistuje síla, která by vás k tomu donutila. Nalijí to do vás násilím? Budou vám vyhrožovat zákazy? No a? Kdybychom jako děti tušili, jakou máme sílu;)

Někomu bude stačit ten škraloup sundat, někdo si dá raději mléko studené, někdo dostane jogurt nebo sýr, aby kosti rostly… Je tolik možností. Nikdy předem nevíme, jak to vyřešíte, ale vždycky se o sebe postaráte. Najdete nové možnosti, abyste situaci zvládli a tím vyčistili všechny další výskyty, kdy vás do něčeho nutí, a vy jen podlehli. Teď už to bude jinak.

Tohle je jen jedna z ukázek. Divili byste se, kolik lidí nemá zpracovanou školku. Strach ze samoty, z toho, že vás někdo opustí, že nejste dost dobří, chtění, milovaní… A tohle všechno umí terapie rozpustit.

Není důležité, jestli si pamatujete příhody z dětství, ani jakou máte představivost. Důležité je se uvolnit, dovolit si a nechat se vést.

Kdy použít tuto terapii?

Kdykoliv potřebujete ve svém životě něco řešit – jste nespokojení. Nefunguje vám to ve vztahu, máte problémy v práci, v rodině – s rodiči či svými dětmi. Jste ve stresu a třeba ani nevíte proč. Chybí vám v životě nové cíle. Jste vyhořelí. Nebo naopak po něčem toužíte – chcete být úspěšní, mít skvělou práci, peníze, děti…

Jak vypadá sezení?

Ošetřovaný sedí nebo leží na lehátku. Začíná se rozhovorem a rozebráním problému. Kinetickým testováním (odezvy deltového svalu) najdeme příčiny a také to, kdy a jak se vám to přihodilo poprvé. Pak se ve vzpomínce vrátíme do této situace a vyřešíme ji. Z hezkého pocitu se vrátíte zpět a řekneme si, co dál.

Jak dlouho a za kolik?

Sezení trvá hodinu až dvě. Cena za sezení je 1500 Kč.

Kontraindikace

Ošetřovaný nesmí být pod vlivem alkoholu, návykových látek či silných psychofarmak (deprese, schizofrenie, …).