Zvukové koupele s tibetskými zpívajícími mísami

7. procedura – masáže tibetskou mísou

Masáže s tibetskou zpívající mísou

Dnes se budeme věnovat mým oblíbeným masážím. Ty prostě miluju… A jsou asi nejintenzivnějším prožitkem, který lze díky vibracím pocítit (nepočítám-li mocné Hu! z předchozí lekce).

Jen, než začneme přikládat mísy na tělo, je důležité vědět, že hraní na misky je sice zcela bezpečné, ale pokládání přímo NA TĚLO se nedoporučuje v těchto případech:

  • První trimestr těhotenství (především břicho, podbřišek). Práce s mísou na těle je silně detoxikační.
  • Pokud máte kardiostimulátor či defibrilátor (silné vibrace mísy mohou údajně strojek i zastavit).
  • Mísy nepřikládáme přímo na klouby, otevřené rány a čerstvé jizvy…
  • Vystouplé křečové žíly.

Pokud máte jakékoliv pochybnosti, poraďte se prosím se svým lékařem.

Už jsem se několikrát setkala i s tím, že zážitek byl příliš intenzivní. Pokud je to váš případ, zatím hrajte jen mimo tělo a dejte si čas uvyknout vysokým vibracím tibetských mís.

.

Přikládání na nohy

Sedněte si na zem. Dejte nohy chodidly k sobě, mísu si položte na nárty (mimo kotníky) a rozezněte ji buď úderem nebo třením (je intenzivnější). Nezatínejte svaly. Nohy jsou uvolněné. Pokud je třeba, dejte je dál od sebe. Pokud miska při tření prokluzuje, použijte protiskluzovou podložku.

Touto technikou opečováváme reflexní body na nohách (na hranách jsou body především páteře, kostrče a močového měchýře) a také svoji první čakru. To je ta, do které jsme zpívali mocné HU!.

V kurzu MySelf Massge© učím, jak reflexní body na nohou opečovat dalšími čtyřmi technikami.

 

Přikládání na bříško

Mísu si položte na bříško a udeřte. Údery provádíme alespoň z levé a pravé strany (střídáme ruce). Vdechujte vibrace a zvuk do míst, kde máte položenou mísu. Pracujeme se středem svého těla. Představujte si, jak se rozlévají do celého těla jako zdroj energie a tepla.

Použít můžete i metodu kroužení (tření). Mísu při tom držíme v jejím středu prsty nebo podpíráme ze spodu mísy. Ruka se nesmí dotýkat stěn, nehrála by.

Usnadnit manipulaci vám může protiskluzová podložka a podložení zad polštáři – polosed.

Mísu na bříško si můžete dávat i jako první pomoc při bolestivé menstruaci či nadýmání. Vibrace krásně uvolňují, co mají.

 

Přikládání na záda

Jedno z nejčastějších míst, která na těle bolí, je kříž. Asi tušíte, že namasírovat si sám/sama záda je poněkud náročnější, ale dobrá zpráva je, že to jde.;) A další dobrá zpráva je i to, že jde o jedno z nejpříjemnějších míst pro masáž mísou.

Kříž je místo, kde se nám hromadí starosti. Především ty existenční. Proto je velice důležité místo uvolňovat a pracovat s ním.

Lehněte si na břicho. Mísu si dejte na kříž, oběma rukama ji zafixujte uprostřed, vyměřte správné místo paličkou a udeřte. Uvolněte se a vnímejte vibrace mířící do celého vašeho těla. Při opakováních opět střídáme ruce. Můžete vyzkoušet mísu posouvat o pár centimetrů výše či níže a uvidíte, jak se vaše pocity z vibrací mění. Pokud máte tu možnost, požádejte někoho o pomoc. Vy se tak můžete více uvolnit. Mísu lze opět zafixovat na místě protiskluzovou podložkou, aby při silnějším úderu „neulétla“.

 

 

Zaujaly vás techniky, které se učíme? Chcete další? Chcete vědět, jak rozmazlovat svoje tělo i mysl tibetskou zpívající mísou?

Můžete si to dopřát u mne na velkém zážitkovém kurzu MySelf Massage v Roztokách, kde budete mít možnost zahrát si na více než 30 tibetských mís. Více informací zde: https://www.uzasno.cz/kurz-myself-massage/

Máte to daleko? Kurz je také možné zakoupit v online verzi:  https://www.uzasno.cz/myself-massage-online/

Něco nefunguje? Nevíte si rady?

Napište mi na email: klara@uzasno.cz a vyřešíme to.