Téměř na každém setkání se mě někdo zeptá, jak jsem se k tibetským mísám dostala.

Proto jsem se rozhodla vám o tom napsat krátký článek. Bylo to „náhodou“. Ale protože všichni víme, že náhody neexistují, řeknu, jak to bylo😉.

Vyhořela jsem v práci. Přestalo mi dávat smysl pracovat v korporátu a nechat tam své nervy i zdraví. A začala jsem ve svém životě více dávat na intuici a své pocity.

Psala jsem povídkový blog OlívieÚžasná.cz, kam jsem dávala každý týden novou povídku. A jednou za rok vydala z těch nejlepších povídek knížku. A začala se věnovat kurzům.

Jednak jsem školila tvůrčí psaní se spisovatelkou Danou Emingerovou (to ona byla hybnou silou, která mě vrátila k mému velkému koníčku z dětství – psaní), ale také jsem se začala vzdělávat v „ezo“ oblasti.

Jedním z prvních kurzů, na který jsem šla, bylo Reiki. A u zasvěcení do mistrovské úrovně jsem pocítila obrovskou touhu/potřebu poslechnout si mantru OM. Náhoda?

Šla jsem na internet, vzala si sluchátka, pouštěla si videa s různými zpracováními této mantry a najednou na mě vyskočila videa s ukázkami tónů tibetských mís z jednoho e-shopu. Náhoda?

Už jsem se nemohla odtrhnout. Mísy mě fascinovaly. Cítila jsem je různě na těle, usmívala se a bylo mi moc hezky. Vydrželo mi to dva dny. A to byl jen poslech bez vibrací, které umí mísa, když ji držíte v ruce.

Asi chápete, že jsem musela mít tibetskou mísu doma. A nejlépe hned.;)

Jak je mým zvykem, tak jsem se teoreticky vybavila a načetla jsem si texty, které jsem našla. Moc jich nebylo a byly si dost podobné. Vydala jsem se do Prahy do vytypovaných obchodů. Jaké bylo mé překvapení, že mi nikdo neukázal, jak na mísy hrát. Prodavačky krčily rameny. V posledním obchodě jsem to už nevydržela a zůstala jsem tam tak dlouho, až jsem mísy dokázala rozeznít. Bylo mi vedro, i když jsem si odložila bundu, ale stálo to za to.

Mísy jsem si koupila hned dvě, protože ani jednu jsem tam nedokázala nechat. Šla jsem na kurz a konečně jsem objevila kouzlo masáží tibetskou mísou. To už mě nemohlo nic zastavit a začala jsem studovat kurzy v zahraničí (v ČR tou dobou žádné další kurzy nebyly). Pevně rozhodnutá, že to tak nenechám a ty kurzy v Čechách udělám, i kdyby měly být jen pro malou „hrstku“ lidí.

Naštěstí se ukázalo, že ta „hrstka“ není tak malá a že těch lidí, kteří hledají cestu sami k sobě, je čím dál více. Což mi dělá obrovskou radost.

A tak dnes už můžete přijít vybrat si svou misku ke mně a já vás naučím, jak na ni hrát během pár minut a ráda. Přidám k tomu i návod na první meditace a zodpovím zvídavé otázky.

Můžete si na Youtube najít má videa, kde o miskách povídám. Nebo si zvolíte kurz masáží či kurz opečovávání sebe sama, nebo si vyberete online kurz plný inspirací, co všechno se s tibetskou mísou dá dělat. A chystám další – tentokrát čarovný (v červnu).;)

Tak ať vám misky hezky hrají a těším se na viděnou.

 

Pokud hledáte inspiraci, jak začít, přejděte na stránku www.uzasno.cz/zdarma/, kde najdete e-book s návodem i videa.

Ing. Klára Dvořáková

Ing. Klára Dvořáková

Jsem lektorka a inspirátorka s tibetskou zpívající mísou.

Tibetské zpívající mísy mi vstoupily do života v říjnu 2016. Byla to láska na první poslech. Vydala jsem se na cestu objevování a učila se od lektorů z Čech, Evropy, z Indie, Nepálu a Ameriky (seznam konkrétních kurzů je na mém webu na stránce O mně >>).

Naprostá většina je zahraničních. Překvapilo a zklamalo mě, jak málo materiálů je v ČR k dispozici a rozhodla se to změnit. Natáčím videa, píšu e-booky, články, pořádám kurzy >>> a workshopy. Učím, jak pečovat s tibetskou mísou o sebe i o druhé.

Jsem autorkou online kurzu autoterapie tibetskou mísou MySelf Massage©, kde se s tibetskou mísou opečujete od hlavy k patě nebo obráceně. Učím také profesionály >>>, jak mísy zařadit do jejich terapií, rozšířit nabídku pro klienty a odlišit se tak od konkurence.

Na tibetských mísách oceňuji, že s nimi může pracovat kdokoliv – nemusíte v cokoliv věřit. Je jen na vás, jestli překročíte zákony fyziky nebo ne. Pokaždé to bude jízda.