Tibetská mísa je neuvěřitelný pomocník – zahání stres i špatnou náladu. Umí vás zklidnit i nabít pozitivní energií. A přestože k jejímu použití nepotřebujete žádné speciální schopnosti, mnoho lidí o jejích účincích, a dost možná ani existenci, nic neví. Je to škoda.

Já sama jsem se tibetskou mísou setkala tak trochu náhodou. I když nic není náhoda…

Hledala jsem tenkrát ve videích techniky zpěvu mantry Om a našla záznamy zvuků mís. Seděla jsem u nich ten den několik hodin a poslouchala jednu mísu za druhou. Překvapilo mě, kolik rozdílných reakcí ve mně mísy vyvolávají. Některé mne svou písní lechtaly za krkem, jiné šimraly na hrudi či kolem pupíku. Ale i u těch, kde jsem reakci na těle tak intenzivně nevnímala, jsem cítila radost a jakousi euforii.

A když mi ten pocit štěstí vydržel několik dní, rozhodla jsem se, že si mísu koupím a naučím se na ni hrát. Vydala jsem se do obchodu a začala hledat tu pravou.

Nebylo to zrovna lehké, protože prodavačka mi nedokázala poradit, jak mísu rozeznít. Aby se to nestalo i vám, natočila jsem pro vás video s návodem. Jiné mé video vám pomůže s výběrem mísy v obchodě nebo na internetu.

Nákup mísy je však teprve začátek dobrodružství. Hodně mne překvapilo, když jsem poprvé zkusila masáž tibetskou mísou. Nikdy by mě nenapadlo, jak úžasné pocity to budou. Naprosté uvolnění, relaxace, pocit svobody a štěstí. Nemohla jsem čtvrt hodiny vstát a jen pila vodu. Měla jsem úplně prázdnou hlavu a zcela uvolněné tělo.

Podívejte se fotografii u článku. Vidíte, jak voda v míse tančí? Naše tělo je tvořeno téměř ze 70 % z tekutin (voda, lymfa, krev…). Umíte si představit to uvolnění vašich stažených svalů a bloků, když všechny tyto vibrace předá mísa vám a roztančí tekutiny ve vašem těle? Jak pročistí energetické dráhy a harmonizuje čakry (energetická místa) na našem těle?

Po několika letech učení se, jsem se rozhodla předat své zkušenosti dál. Právě připravuji kurzy, kde vás naučím, jak namasírovat sebe nebo nabídnout zvukovou koupel někomu dalšímu. A věřte mi, že za tohle rozmazlování vás lidé budou milovat.;)

Ing. Klára Dvořáková

Ing. Klára Dvořáková

Jsem lektorka a inspirátorka s tibetskou zpívající mísou.

Tibetské zpívající mísy mi vstoupily do života v říjnu 2016. Byla to láska na první poslech. Vydala jsem se na cestu objevování a učila se od lektorů z Čech, Evropy, z Indie, Nepálu a Ameriky (seznam konkrétních kurzů je na mém webu na stránce O mně >>).

Naprostá většina je zahraničních. Překvapilo a zklamalo mě, jak málo materiálů je v ČR k dispozici a rozhodla se to změnit. Natáčím videa, píšu e-booky, články, pořádám kurzy >>> a workshopy. Učím, jak pečovat s tibetskou mísou o sebe i o druhé.

Jsem autorkou online kurzu autoterapie tibetskou mísou MySelf Massage©, kde se s tibetskou mísou opečujete od hlavy k patě nebo obráceně. Učím také profesionály >>>, jak mísy zařadit do jejich terapií, rozšířit nabídku pro klienty a odlišit se tak od konkurence.

Na tibetských mísách oceňuji, že s nimi může pracovat kdokoliv – nemusíte v cokoliv věřit. Je jen na vás, jestli překročíte zákony fyziky nebo ne. Pokaždé to bude jízda.