Když budete kupovat ručně tepanou tibetskou mísu, většinou uslyšíte, že je vyrobená ze 7 kovů (měď, cín, olovo, zlato, stříbro, železo a vzácný kouzelný kov, který se nachází jen na jednom místě (jakýsi meteorit), v jiných oblastech nahrazený rtutí. Tyto kovy mají představovat jednotlivé planety a magické spojení jejich energií.

• Zlato – Slunce
• Rtuť – Merkur
• Měď – Venuše
• Stříbro – Měsíc
• Železo – Mars
• Cín – Jupiter
• Olovo – Saturn

Méně často je to jen pět kovů: měď, cín, zinek, železo a olovo. Jde v podstatě o posvátnou slitinu, ze které se vyrábí i sošky a náboženské předměty do chrámů. Tyto nádoby jsou pak méně ceněné co do kvality zvuku.

Peter Hess (výrobce terapeutických mís z Německa) má ve svých mísách údajně kovů hned dvanáct. Receptura je ovšem tajná.

Rozbory na univerzitách, které byly prováděny na mísách, však prokázaly jen měď a cín (tj. bronz neboli zvonovinu), případně s příměsí železa. Ostatní je tedy obsaženo ve stopových množstvích nebo vůbec.

Ale z mne jsou takové průzkumy podobné tomu, že dáte do chemické laboratoře Bachovy esence a vědec se raduje, že měl pravdu a je tam jen alkohol… Ale ti, kdo s esencemi/mísami pracují, vědí své. Kouzla se totiž v laboratořích vědecky dokázat nedají… Tedy alespoň zatím.

Ing. Klára Dvořáková

Ing. Klára Dvořáková

Jsem inspirátorka a lektorka s tibetskou zpívající mísou. Tibetské zpívající mísy mi vstoupily do života před šesti lety. Vydala jsem se na cestu objevování a učila se od lektorů z Čech, Evropy, z Indie, Nepálu a Ameriky. Seznam absolvovaných kurzů najdete zde >>

Naprostá většina je zahraničních. Překvapilo mne, jak málo materiálů je v ČR k dispozici a rozhodla se to změnit.

Jsem autorkou autoterapie tibetskou mísou MySelf Massage©, e-booků a videí o tibetských mísách. Najdete je zde >> . Učím, jak pečovat s tibetskou mísou o druhé >>

Na tibetských mísách oceňuji, že s nimi může pracovat kdokoliv – nemusíte v cokoliv věřit. Je jen na vás, jestli překročíte zákony fyziky nebo ne. Mísy pomáhají všem.

Ráda bych vám ukázala, jak tibetská mísa může obohatit i váš život a co všechno s ní dokážete sami pro sebe, nebo pro druhé udělat…