Tibetské mísy jsou opředeny mnoha tajemstvími. Některá znají jen lámové v klášterech. Dle historických pramenů odmítali přiznat, že jsou mísy cokoliv jiného než pouhé nádobí na skladování potravin.

Když byli vyhnáni ze svých klášterů, vzali si s sebou jen to, co unesli. Mnohé mísy se tak staly součástí kořisti a opustily brány klášterů.

Tibetské mísy, jinak také zpívající mísy, jsou jakýmsi obráceným zvonem. Hraje se na ně paličkou – dřevěnou, plstěnou, potaženou kůží nebo třeba také duší z pneumatiky.

Umí vás zklidnit, uzemnit, rozpustit chmury. Stimuluje mozek a celé tělo k provádění změn. Díky zvuku a vibracím umí i další „kouzla“.

Zpívající mísa vám může pomoci s mnoha neduhy:

 • Detoxikace až na úroveň buněk a kostí
 • Poruchy spojené se stresem
 • Hlubší a delší spánek
 • Synchronizace pravé a levé mozkové hemisféry
 • Zvýšená schopnost učení
 • Správa nebo řešení problémů s učením, ADD, ADHD, autismus
 • Prohlubování meditativních stavů
 • Pomáhá relaxovat, zbavovat se stresu a pomáhá s uzdravením
 • Vyrovnává čakry a meridiány
 • Díky snížení hladiny stresu se urychluje obnova buněk
 • Úleva od bolesti hlavy, únavy, nespavosti, menstruačních obtíží
 • Úleva od zažívacích poruch, emoční nerovnováhy, bolesti kloubů nebo svalů

Věda o sonocytologii (terapii zvukem) nám dokazuje, že všechno má jedinečnou vibraci nebo frekvenci. Od jednobuněčného organismu přes skupiny buněk, které známe jako naše tělesné orgány, až po lidský organismus jako celek. Všechny mají jedinečnou frekvenci a generují zvuk, ať už ho slyšíme nebo ne. Proto je zvuková vibrace považována za nejzákladnější formou existence.

Výzkum zveřejněný časopisem Smithsonian Magazine pojednává o terapeutické odezvě vystavení buněk zvýšeným zvukovým vibracím. Buňky začnou rezonovat a vibrovat s vyšší frekvencí, jak se zvyšuje vnější vibrace.

Nemocné buňky/tkáně vibrují při nízkých frekvencích. Opakované vystavování nemocných buněk vyšším vibracím je postupně naučí, aby zůstaly na této vibraci, která pak zvrátí nebo vyřeší nemoc. Na fyzické úrovni je nejjednodušší způsob komunikace s buňkami prostřednictvím zvukových vibrací. Vnější vibrace způsobují rezonanci v buňkách. Všechny typy zvuku mají vliv na nervový systém, který zase ovlivňuje každou buňku v těle; buď uvolněním nebo stresem.

Zvuk Tibetské mísy je složen ze základního a celé řady alikvótních tónů, od nízkých, až po nejvyšší frekvence. Zvuk je naprosto přirozený a přírodní, odtud také pochází jeho silné léčebné účinky, dokáže harmonizovat naše tělo až na buněčné úrovni.

Někteří lidé mají při poslechu tibetských mís pocit, že se zvuk dotýká samotné podstaty jejich duše nebo že je mísy vtahují do sebe a oni se stávají jejich součástí.

Mísu můžeme použít prakticky při každé nemoci fyzického těla. Ale nefunguje to tak, že dvakrát udeříte do mísy a stane se zázrak. S mísou je třeba pracovat dlouhodobě, i kdyby to mělo být jen pár minut denně.

 

Ing. Klára Dvořáková

Ing. Klára Dvořáková

Jsem inspirátorka a lektorka s tibetskou zpívající mísou. Tibetské zpívající mísy mi vstoupily do života před šesti lety. Vydala jsem se na cestu objevování a učila se od lektorů z Čech, Evropy, z Indie, Nepálu a Ameriky. Seznam absolvovaných kurzů najdete zde >>

Naprostá většina je zahraničních. Překvapilo mne, jak málo materiálů je v ČR k dispozici a rozhodla se to změnit.

Jsem autorkou autoterapie tibetskou mísou MySelf Massage©, e-booků a videí o tibetských mísách. Najdete je zde >> . Učím, jak pečovat s tibetskou mísou o druhé >>

Na tibetských mísách oceňuji, že s nimi může pracovat kdokoliv – nemusíte v cokoliv věřit. Je jen na vás, jestli překročíte zákony fyziky nebo ne. Mísy pomáhají všem.

Ráda bych vám ukázala, jak tibetská mísa může obohatit i váš život a co všechno s ní dokážete sami pro sebe, nebo pro druhé udělat…