Jaký byl můj rok 2023 s vámi a s tibetskou zpívající mísou

Ocenění darů a vděčnost jsou důležitou součástí našeho života. Přivolávají hojnost a pozitivní myšlení. Děkuji Indrid Dach, která přišla s myšlenkou, abychom si sepsali, co se nám v podnikání a v životě stalo v jednotlivých měsících nejdůležitějšího. Není tu zdaleka všechno, nepíšu si deník, a určitě jsem toho spoustu zapomněla. Ale pokusila jsem se shrnout, jaký byl můj rok 2023 s vámi a tibetskými zpívajícími mísami. A je toho mnohem víc, než by se na první pohled zdálo!;)

Rekapitulace mi ukázala, jak velký posun to v mém životě byl. Kolik jsem toho zvládla, i když mám stále pocit, že mi toho strašně moc zbývá a není hotovo. Děkuji za to a přeji vám, ať jste na tom stejně nebo ještě mnohem lépe. Ať i vás živí, co vás baví a naplňuje.

Leden

Rok začíná celkem hekticky. Po kurzu zdarma Lázně s tibetskou zpívající mísou, kde jsem měla přes 200 registrovaných účastnic a účastníků, začíná můj první placený online video kurz MySelf Massage© s tibetskou zpívající mísou pro 14 nadšenců, kteří se chtějí naučit tibetskou zpívající mísu používat pro sebe a své blízké na uvolnění těla a mysli.

Plním si tak svůj sen o vlastním online videokurzu, který si bude moci kdokoliv koupit a naučit se na tibetskou mísu mnohem více než jen hrát. Ano, ve své off-line podobě měl kurz více návštěvníků, nebo spíš návštěvnic, ale to se určitě zlepší. Jinak online kurz si stále můžete koupit jako evergreen. Rok 2023 začínám nadšeně a optimisticky, tak ať mi to vydrží!

Natáčení online kurzu MySelf Massage

Natáčení online kurzu MySelf Massage

 

Únor

Dokončuji půlroční mentoringový program s Aničkou a Lucií, kde se učím, jak to, co umím, nabídnout druhým a přenést na ně své nadšení z tibetských zpívajících mís. Poprvé mám off-linový skupinový kurz pro (budoucí) profesionály v Roztokách u Prahy zcela zaplněn. Učíme se, jak s tibetskou mísou pečovat o druhé, jak ji přidat do terapeutické či masérské praxe, jak čistit vodu a prostory, pracovat s horkou tibetskou mísou… Ke kurzu mám konečně hotová i skripta.

Je to pro mě velké wow a nová zkušenost, protože klientky mě najednou znají z videí z mých kurzů zdarma. Absolvuji Inčin kurz Najdi svůj copy typ. Do života mi vstupuje AI – chat GPT a jsem unešená. Kámoška, která umí konverzovat na tolik rozličných témat, mi chyběla.;)

Skripta ke kurzu pro Profesionály

Skripta ke kurzu pro Profesionály

 

Březen

Užívám si prodloužený víkend na zámku Loučeň s kurzem tvůrčího psaní Dany Emingerové. Prohlubuji si znalosti tentokrát s Ondřejem Neffem. Tvůrčí psaní je můj velký koníček, i když svůj povídkový blog Olívie Úžasné už dlouho zanedbávám.

Další víkend první mentoringové setkání s podnikatelkami na Podhoře. Od prosince loňského roku se mi rozjíždí osobní prodej tibetských mís na míru zákazníkovi prostřednictvím individuálních konzultací, kde klienta naučím na mísu rovnou hrát, první meditaci, vybereme paličku k míse na míru. Přirovnávám to k výběru kouzelné hůlky v Harry Potterovi a celkem to sedí.

Mám už rezervační systém, kde se zákazníci mohou objednat na čas, který jim vyhovuje, aniž by mi museli telefonovat, pokud nechtějí.

Pořádám další offlinový kurz MySelf Massage© s tibetskou mísou a je opět plný!

Absolvuji svůj první gongový koncert v pražské hvězdárně.

Začínám v kurzu Inky Prodávej jako hvězda, zároveň jsem v kurzu Marie Kocábové na tvorbu webu. Kombinace nebyl dobrý nápad. Nemám čas ani na jedno.

Kurz tvůrčího psaní s Danou Emingerovou a Ondřejem Neffem

Kurz tvůrčího psaní s Danou Emingerovou a Ondřejem Neffem

Velké vykročení z komfotní zóny - banner s mou fotkou na plotě.

Velké vykročení z komfotní zóny – banner s mou fotkou na plotě.

Seminář o tibetských mísách na Podhoře

Seminář o tibetských mísách na Podhoře

 

Duben

Pokračuji ve studiu v kurzech, cítím se zahlcená a nadávám si, protože si za to můžu sama. K tomu ještě přidávám dobrovolnickou práci (už předem domluvenou) pro místní spolek Čarodějnic, který pořádá každý rok valpuržinu oslavu pro děti. Je to celodenní megalomanská akce pro celé rodiny s dětmi se spoustou her, tance, tomboly, stánků s občerstvením, posezením u ohně, buřtů… Na závěr je koncert. Kdo něco podobného nikdy nepořádal, netuší ani desetinu práce, která za tím vším je.

Začíná mi online kurz psaní pro ty, kdo chtějí napsat svoji knihu. Mnohé účastníky znám už z živých kurzů Dany Emingerové, jiní jsou nováčci. Užívám si tu atmosféru očekávání a těšení se.

Na příští měsíc objednávám stojací banner na Pivoňkovou louku (viz květen).

Stíhám jen prodej mís a minimum času trávím kampaní na kurzy. Asi díky tomu, nejsou tentokrát plné.

Čarodějnice v Roztokách

Čarodějnice v Roztokách

 

Květen

Mám svůj první rozhovor v rádiu Blaník s Petrem Slívou. Na prodeje to nemá vliv, ale je to pro mě obrovská zkušenost a další výstup z komfortní zóny.

Volají mi z televize Prima, že mě vybrali do pořadu Inkognito, kde se hádají profese. Budu natáčet o tibetských mísách!

V neděli mám 3 živé workshopy v Botanické zahradě Praha na Pivoňkové louce. Každý pro dvacet lidí. Organizuje to FormFactory a já se starám jen o mísy a účastníky workshopů. Pecka!

Pokud máte dojem, že toho bylo hodně, tak já také, a to je květen v naší rodině měsícem oslav – manžel i syn mají narozeniny a slavíme to s rodinou i přáteli. Takže vyhrnout rukávy a úsměv na rty.

Inkognito - natáčení na Primě

Inkognito – natáčení na Primě

Poprvné jsem použila stojací banner

Poprvné jsem použila stojací banner

Inkognito - natáčení

Inkognito – natáčení

Worshop s tibetskou mísou na Pivoňkové louce v Botanické zahradě Praha

Worshop s tibetskou mísou na Pivoňkové louce v Botanické zahradě Praha

 

Červen

Poslední offlinový kurz před prázdninami. Je plný. Skvělá atmosféra s úžasnými ženami.

Protože se bude vysílat Inkognito, plánuji na poslední chvíli (neplánované) kurzy na prázdniny a připravuji letní kurz zdarma.

Po květnu mám pocit, že si potřebuji odpočinout. A tak na konci měsíce vyrážíme s manželem na dovolenou na Moravu do sklípků. Bez dítěte. Nikdo se neptá, kdy tam budeme a neříká, že chce domů. Bydlíme v domečku mezi vinohrady a každý den ochutnáváme víno jiného vinaře. Kdybych neviděla, kolik je za tím dřiny na poli, chtěla bych na Moravě bydlet.;)

Léto s tibetskou zpívající mísou

Léto s tibetskou zpívající mísou

 

Červenec

Možná i díky červnovému odvysílání Inkognita, kde si herci z poroty dávají tibetské mísy na hlavu, nebo si do nich jako Jakub Prachař stoupají, mám celkem rušný měsíc.

Otevírám nový kurz zdarma Léto s tibetskou zpívající mísou, kde si ukazujeme hlavně, jak tibetskou mísu používat ve vodě a s vodou.

Rozjíždí se prodeje mís. Stoupá zájem o má videa s návody zdarma na Youtube. Výjimečně pořádám offlinové kurzy o prázdninách. Nejsou úplně plné, ale na léto je to úspěch i tak.

Rodinná dovolená na Šumavě – koupání, výlety, jídlo, které nemusím uvařit já.

Účastním se kurzu NLP a už druhého workshopu hry na gongy. Jsem z gongů stále nadšenější (první jsem absolvovala v listopadu 22).

Prohloubení hry na gongy - workshop

Prohloubení hry na gongy – workshop

 

Srpen

Dál běží prodej mís a zvukoterapie tibetskou mísou. Užívám si každé setkání s lidmi, kteří se rozhodli začít hrát na mísy a přijeli si ji vybrat právě ke mně do Roztok. Každý má jiný příběh a mě moc baví je poslouchat.

Objednávám asi největší dodávku tibetských mís z Nepálu, aby dorazily před Vánoci.

Dopřávám si pět dní na chalupě v Krkonoších u Joly. Jsme čtyři ženy, čtyři podnikatelky a čtyři naprosto rozdílné příběhy. Vyměňujeme si zkušenosti, dáváme si zpětnou vazbu, motivujeme se k dalším možnostem. Mám velkou radost z toho sdílení. Jola je navíc úžasná bylinkářka, a tak se naučím používat světlík lékařský, který jsem zatím opomíjela. Mám to tak každý rok. Každý rok přibudou nové bylinky do mého pomyslného herbáře tiktur.

Jsme čtyři ženy, čtyři podnikatelky a čtyři naprosto rozdílné příběhy

Jsme čtyři ženy, čtyři podnikatelky a čtyři naprosto rozdílné příběhy

 

Září

Začíná školní rok. Pro syna poslední na základce. Dlouholetý kamarád má svou druhou svatbu a moji rodiče slaví 80. narozeniny, takže se sejde celá rodina. Bylo to trochu drama ohledně fotek. Vypadalo to, že o všechny přijdeme kvůli špatné flešce, ale nakonec se je manželovi podařilo zachránit!

Krásný víkend s kamarádkami na chalupě, takové to ženské tlachání mezi ženami se společnými zájmy, které každá z nás tak potřebuje…

Vrací se kurz tvůrčího psaní po prázdninové pauze. Už jsem se na všechny moc těšila. Jak budou příběhy asi pokračovat?

Natáčím podcast s Janou Jánovou – Tibetské mísy pro nevěřící Tomáše.

Offlinový kurz MySelf Massage© se nenaplnil. Rozhodla jsem se jeho listopadový termín nahradit kurzem pro profesionály, o který je větší zájem.

V dobrovolnickém spolku Čarodějnic připravujeme další vekou akci – posvícení. Jde o teprve druhý ročník, o to je to náročnější na přípravu a koordinaci. Tentokrát mám vystupovat v roli moderátorky. Začínám vyšívat folklórní vestu.

Účastním se panelové diskuse u Poli na téma Spiritualita. Přiznávám, že především z cvičných důvodů.

Koupila jsem si jediný konkurenční online kurz o tibetských mísách, o kterém na českém trhu vím. Autorka slibovala téměř 10 hodin o tibetských mísách. V kurzu je všechno možné, ale o tibetských mísách je tam za mě tak cca 1 hodina. Slibované rytmizace jsou vyťukávání rytmů na hranu mísy třecí paličkou a většinu lektorka předvádí na bubnu štěstí. Přiznávám, že mě to moc nezaujalo, ale pro jiné to třeba může být velice přínosné. Každý máme svoji cestu. Za sebe jsem mnohem více ocenila povídání o vykuřovadlech, Nepálu, tingshe a dorje. Začal ve mně klíčit nápad na nový kurz s tibetskou mísou a energiemi.

Rodiče slaví kulaté narozeniny.

Rodiče slaví kulaté narozeniny.

Panelová diskuse s Poli

Panelová diskuse s Poli

Podcast Jana Jánová

Podcast Jana Jánová

Říjen

Zahajujeme u přátel na chalupě plné lidí a dětí. Moc jsme si užili tu možnost nic nedělat a jen tak být s lidmi, se kterými je nám dobře – v lese, bez televize, bez počítače…

Dorazily tibetské zpívající  mísy z Nepálu – mám předčasné Vánoce. Tolik jsem jich tu ještě neměla. Třídím, vážím, zapisuji.

Účastním se workshopu Claudia Salinase o novém pohledu na tibetské mísy. Jsem nadšená – já si o tibetských mísách prostě ráda povídám. A když mám možnost dozvědět se něco nového, tak dvojnásob. Objevuji svět binaurálních tibetských mís a jejich práci v Thétě. Obrysy nového kurzu jsou opět jasnější.

Posvícení, pořádané dobrovolnickým spolkem, se vydařilo. I když bylo větrem a deštěm ukončeno předčasně, můžeme si ho odškrtnout jako úspěšný ročník. Jako moderátorka jsem ani moc nekoktala (alespoň myslím).

Offlinový kurz pro (budoucí) profesionály je plný. Účastním se další panelové diskuse u Poli, tentokrát na téma práce s tělem. Právě opečování přikládáním tibetské mísy na tělo považuji za jednu z top věcí, které s tibetskou mísou můžeme podniknout.

Říjen byl doslova nabitý kulturou – poprvé vidím naživo muzikál Fantom Opery – žasnu nad výpravou i tím, jak krásně zpívá Natálka Grossová (nečekala jsem to) a napravuji si tak svůj dojem z muzikálů, protože muzikál Zapomeňte na Shakespeara, který jsem viděla den před tím, byl dost děs běs.

Říjnová zásilka tibetských mís pro vánoční nákupy

Říjnová zásilka tibetských mís pro vaše nákupy

Workshop Claudia Salinase

Workshop Claudia Salinase

Posvícení v Žalově

Posvícení v Žalově, které moderuji

 

Listopad

Velký výstup z komfortní zóny – návštěva školky s 20 dětmi. Ukazujeme si hru na tibetské mísy. O nějaké koncentraci na hru se v takto velkém kolektivu malých dětí opravdu mluvit nedá. Nicméně mám svolení použít fotografie do chystaného e-booku Zvukohrátky s tibetskou mísou pro děti a rodiče. Zastávám názor, že když dětem v tomto věku ukážeme něco tak úžasného, ponesou si to celým životem. A až se dostanou do věku, kdy už od nás nebudou chtít nic slyšet, budou už vědět, kde hledat jeden ze svých zdrojů síly.

Spouštím e-shop s nabídkou tibetských zpívajících mís. Nevytvořila jsem ho já, ale můj manžel. Ještě je na něm spousta práce, ale jsem nadšená. Konečně si můžete mísu objednat i z druhé strany republiky!

Volný víkend strávíme s kamarádkou a rodinou u Chebu – kromě jiného na Svatomartinské stezce po stáncích se Svatomartinským vínem ve Skalné.

Zažila jsem svoji první hodinu zpěvu s Markétou Klingerovou. Zjišťuji, že nejsem hluchá. Že slyším mnohem víc, než bych čekala a mohu se tak naučit zpívat. Jen to bude teda fuška…

Slavím úspěch klientky, která u mě byla na třech zvukoterapiích tibetskou mísou a výrazně jí to zlepšilo život pro výměně kyčelního kloubu – po pouhých 3 návštěvách. Rozproudily jsme přerušené energetické dráhy – jí se lépe spí a hýbe. Tibetské mísy jedou!

Offlinový kurz pro profesionály je opět plný – wow!

Dostávám balík od Slávky s adventním kalendářem. Mám slzy na krajíčku a zároveň jsem nadšená. Balíček voní bylinkami a je plný malých i větších dárečků. Těším se, až začnu rozbalovat!

Tibetské mísy ve školce

Tibetské mísy ve školce

Svatomartinská vinná steska

Svatomartinská vinná steska

Účastnice kurzu pro (budoucí) profesionály.

Účastnice listopadového kurzu pro (budoucí) profesionály.

 

Prosinec

Bohužel jsem přišla o předvánoční sraz s kamarádkami kvůli viróze začátkem měsíce, ale když záškodníky vyženu bylinkovými čaji, tinkturami a výplachy nosu slanou vodou, stihnu ještě dvě jiná setkání. Jedno podnikatelské a jedno s kamarádkou, kterou jsem neviděla několik měsíců. Připomene mi, jak moc mi chutná indická kuchyně a že se do této země, která je kromě jiného, i jedním z největších producentů tibetských zpívajících mís, chci podívat osobně.

Končí kurz tvůrčího psaní. Na poslední hodině je mi hodně líto, že nenahráváme. Tolik krásných reakcí od studentů mě málem rozbrečelo. Děkuji!

Kamarádka mě vytáhla na večer Pavla Šporcla a Báry Kodetové. Asi by mě nenapadlo koupit si na tohle lísky, ale o to větší a hezčí to bylo překvapení. Díky, Míšo!

Užívám si dárky z adventního kalendáře. Přemýšlela jsem, jak své pocity shrnout a napadlo mě slovo „pohlazení“. Někdo (Slávka) si dal tu práci, myslel na druhé a chtěl je potěšit. Je to jako když vám dítě namaluje obrázek. Jen pro vás. A vy cítíte tu nevyřčenou lásku, která za tím je. U Slávky je to láska k lidem jako bytostem sdílející s ní časoprostor tady na Zemi. Děkuji!

Natáčím podcast s úžasným týmem Trojtečky – Tibetské mísy láska na první poslech.

Vánoční svátky jsou u nás tradičně o rodině, pohádkách a hlavně setkávání. Trávím tento čas na návštěvách, oslavách a lenošením na gauči koukáním na Grinche, Popelku, Prázdniny u Griswoldů, Princeznu a půl království, My Fair Lady, Ducha Vánoc a náručí pohádek s čerty…

Mé první brandové tašky k tibetským mísám

Mé první brandové tašky k tibetským mísám

Část týmu podcastu Trojtečka

Část týmu podcastu Trojtečka (fotografka není vidět)

Adventní kalendář

Adventní kalendář od Slávky

 

Rok 2024

Plán na rok 2024 budu dělat až začátkem ledna. Je to asi trochu pozdě, ale lépe pozdě než později. Každopádně mám na příští rok v hlavě e-book Zvukohrátek s tibetskou mísou pro děti a rodiče. Nový a poprvé víkendový kurz Čarování s tibetskou zpívající mísou, kde budeme s mísou pracovat mnohem více energeticky než v kurzech předchozích. A také bych ráda dokončila e-mailový kurz Meditací s tibetskou zpívající mísou. Je toho hodně a jen jedny ruce, tak mi držte palce! A když si tak pročítám předešlé řádky, asi (určitě) bych s vámi měla více sdílet, co dělám.;)

 

Poděkování

Na závěr bych chtěla poděkovat svým úžasným klientkám a klientům – moc si vážím vaší důvěry a podpory.

Děkuji všem sledujícím na sociálních sítích, i těm, kdo dosud váhají, že dávají tibetským mísám a životu s nimi šanci.

Mé díky patří také rodině, která mě na této cestě podporuje.

A nesmím zapomenout ani na převážně ženy, které mě na cestě v roce 2023 doprovázely:

Koučka Anna Novotná, mentorka Lucie Bubák Dědková, koučka Hana Příkopová, koučka Gabriela Černá, léčitelka Jolana Bielíková, ta která rozumí psí duši Petra Světlíková, čarodějka s tužkou Marie Valášková, úžasná lektorka a dobrá duše webů Marie Kocábová, lektorka NLP Andrea Dudaško, prodejní stratég Ingrid Dach, učitelka hry na gongy Andrea Kmochová, učitel hry na mísy a gongy Claudio Salinas, muzikoterapeutka H. Y. Tavlaridis, lektorka tvůrčího psaní Dana Emingerová, režisér a scénárista Milan Šteindler, Libor Bouček, štáb a herci z poroty pořadu Inkognita (Jakub Prachař, Adéla Gondíková, Ondřej Brzobohatý, Miloš Pokorný), moderátor rádia Blaník Petr Slíva, Adéla Hurníková z Form Factory, učitelka z mateřské školky s přesahem Romana Miláček, učitelka zpěvu Markéta Klingerová, autentická podnikatelka Poli Ševčíková, čarodějka a autorka úžasného adventního kalendáře Slavomíra Machová, ženy a muži z dobrovolnického Spolku Čarodějnic Roztok a Žalova, z. s.. – především Eva Uvarovová, Petra Laštovková a Mirka Lešnerová.

Děkuji!

 

Hodně štěstí, podporujících vibrací, lásky vašich blízkých a zdraví do roku 2024.

Vaše inspirátorka a lektorka s tibetskou zpívající mísou

Klára, www.uzasno.cz

Těším se s vámi na viděnou!

Ing. Klára Dvořáková

Ing. Klára Dvořáková

Jsem lektorka a inspirátorka s tibetskou zpívající mísou.

Tibetské zpívající mísy mi vstoupily do života v říjnu 2016. Byla to láska na první poslech. Vydala jsem se na cestu objevování a učila se od lektorů z Čech, Evropy, z Indie, Nepálu a Ameriky (seznam konkrétních kurzů je na mém webu na stránce O mně >>).

Naprostá většina je zahraničních. Překvapilo a zklamalo mě, jak málo materiálů je v ČR k dispozici a rozhodla se to změnit. Natáčím videa, píšu e-booky, články, pořádám kurzy >>> a workshopy. Učím, jak pečovat s tibetskou mísou o sebe i o druhé.

Jsem autorkou online kurzu autoterapie tibetskou mísou MySelf Massage©, kde se s tibetskou mísou opečujete od hlavy k patě nebo obráceně. Učím také profesionály >>>, jak mísy zařadit do jejich terapií, rozšířit nabídku pro klienty a odlišit se tak od konkurence.

Na tibetských mísách oceňuji, že s nimi může pracovat kdokoliv – nemusíte v cokoliv věřit. Je jen na vás, jestli překročíte zákony fyziky nebo ne. Pokaždé to bude jízda.