Mám se ráda, mám se ráda… Mantra, kterou dnes uslyšíte téměř všude. Předpokládám, že na tom usilovně makáte. A jak vám to jde? Které úrovně jste dosáhla? 😉

Nultý stupeň: Dokážu na to pomyslet.

První stupeň: Dokážu na to pomyslet a nemít výčitky.

Druhý stupeň: Umím to říct nahlas.

Třetí stupeň: Dokážu to říct sama sobě do zrcadla.

Čtvrtý stupeň: Dokážu to říct sama sobě do zrcadla a dívat se přitom do očí.

Pátý stupeň: Cítím to!

Šestý stupeň: Chovám se podle toho.

Sedmý stupeň: Jsem do sebe tak zamilovaná, že mi ostatní závidí a chtějí to také zažít. Přitahuji lásku.

Dejme tomu, že máte pocit, že jste minimálně na pětce či šestce…

Jak si to jednoduše ověříte?

  • Našla sis dnes alespoň chvilku pro sebe? Nebo to zase odložila „na někdy“. Víš, že tě bohyně Jindy vidí?.-)
  • Cítila ses u toho provinile nebo to naopak považuješ za své základní právo (i přes to, že máš libovolný počet dětí, práce, povinností)? Odpovím za tebe sama – je to tvoje právo. Je jen na tobě, jestli ho využiješ.
  • Pečovala jsi o sebe (jídlem/cvičením/kosmetikou/tvůrčí činností/odpočinkem/meditací…)? Klidně můžeš relaxovat vařením nebo luxovat, ale jen, pokud tě to opravdu baví a odpočíváš u toho. Jsou lidé, kteří kosmetiku považují za další povinnost na svém seznamu, pro jiné je to zasloužený relax. Hlavní je, jak to vnímáš ty.
  • Pochválila ses za něco? Poděkovala sis? To je důležité, zvlášť, když to nikdo jiný neučiní.
  • Užila sis vědomě alespoň část dnešního dne? „Tady a teď“ je další zdánlivě omílaná fráze. Ale jen někteří ví, co opravdu znamená. Přitom stačí si uvědomit, jak moc tě baví to, co právě děláš v tuhle danou chvíli a jak jsi ráda, že to můžeš prožívat. Jsi vděčná za tenhle okamžik. Čím více takových chvil prožiješ, tím ti bude na světě lépe.
  • A jak bys uspěla v „citronovém testu“?

Zkuste si ho!

Klára Dvořáková

Klára Dvořáková

Jsem terapeutka a inspirátorka s tibetskou zpívající mísou. Tibetské zpívající mísy mi vstoupily do života před šesti lety. Vydala jsem se na cestu objevování a učila se od lektorů z Čech, Evropy, z Indie, Nepálu a Ameriky. Překvapilo mne, jak málo materiálů je v ČR k dispozici a rozhodla se to změnit.

Jsem autorkou autoterapie tibetskou mísou MySelf Massage©, e-booků a videí o tibetských mísách. Najdete je zde >> .

Na tibetských mísách oceňuji, že s nimi může pracovat kdokoliv – nemusíte v cokoliv věřit. Je jen na vás, jestli překročíte zákony fyziky nebo ne. Mísy pomáhají všem.

Ráda bych vám ukázala, jak tibetská mísa může obohatit i váš život a co všechno s ní dokážete sami pro sebe, nebo pro druhé. udělat..