Toho, co může být špatně, může být více. Podíváme se na ty nejčastější problémy. Pokud máte jiné, zeptejte se ve skupině Roztočme to s tibetskou mísou.

Mísu nejde rozeznít – mísa nevibruje

Nejčastějším důvodem je, že misku svíráte v dlani nebo saháte na stěny mísy. Stěny musí být volné, jinak mísa nehraje.
Mísa nestojí na měkké podložce (karimatka, protiskluzová podložka, polštářek, koberec, složený ručník…), proto nemůže vibrovat a nezní.
Malá nebo nevhodná palička ke konkrétní míse. Palička musí být velikostí úměrná míse.
Malou misku lze často rozeznít jen dřevěnou paličkou (bez potahu). Je těžší rozeznít malou misku než velkou mísu. O tom, jak rozeznít malou misku, jsem natočila samostatné video.

Mísa drnčí

To se stává, pokud hrajete příliš rychle. Palička pak po míse poskakuje. Stačí zpomalit a vše se srovná.
Jiný druh drnčení vzniká, pokud máte na prstech šperky a miska drnčí např. o prstýnky.

Mísa hvízdá

Stává se z více důvodů. Dost často je to nevhodné umístění mísy (viz. Mísa nevibruje).
Při hraní na těle, to většinou ukazuje nějaký druh blokace. Tady pomůže mísu posunout a blokádu uvolňovat postupně z jiné pozice, nebo přejít na údery a uvolňovat pomaleji než u tření.
Dalším důvodem může být i to, že se míse nechce pracovatna daném problému. Pak ji můžete vyměnit, pomoci jí energií z jiného zdroje nebo misce domluvit. Více si o tom říkáme na kurzech.

Mísa se na podložce či těle protáčí

Toto se stává, když mísu dáte na podložku a chcete ji rozeznít bez držení na ruce. Problém je v podložce a vyřeší to měkká protiskluzová PVC podložka, kterou koupíte v domácích potřebách nebo v potřebách pro motoristy. Dává se do kufru auta nebo do šuplíků v kuchyňské lince.

Chcete vidět podložky na vlastní oči? Jaké jsou druhy podložek najdete ve videu na (protiskluzová je na konci videa).

Máte jiný problém? Něco nefunguje, jak má? Zeptejte se v komentářích. Pokud vím, odpovím. Nebo si se mnou domluvete soukromou konzultaci, kde problém s hraním vyřešíme. Pokud ne, máte konzultaci zdarma.

Jestli chcete mít začátky s tibetskou mísou na jednom místě vč. odkazů na videa, stáhněte si e-book zdarma.

 

Ing. Klára Dvořáková

Ing. Klára Dvořáková

Jsem lektorka a inspirátorka s tibetskou zpívající mísou.

Tibetské zpívající mísy mi vstoupily do života v říjnu 2016. Byla to láska na první poslech. Vydala jsem se na cestu objevování a učila se od lektorů z Čech, Evropy, z Indie, Nepálu a Ameriky (seznam konkrétních kurzů je na mém webu na stránce O mně >>).

Naprostá většina je zahraničních. Překvapilo a zklamalo mě, jak málo materiálů je v ČR k dispozici a rozhodla se to změnit. Natáčím videa, píšu e-booky, články, pořádám kurzy >>> a workshopy. Učím, jak pečovat s tibetskou mísou o sebe i o druhé.

Jsem autorkou online kurzu autoterapie tibetskou mísou MySelf Massage©, kde se s tibetskou mísou opečujete od hlavy k patě nebo obráceně. Učím také profesionály >>>, jak mísy zařadit do jejich terapií, rozšířit nabídku pro klienty a odlišit se tak od konkurence.

Na tibetských mísách oceňuji, že s nimi může pracovat kdokoliv – nemusíte v cokoliv věřit. Je jen na vás, jestli překročíte zákony fyziky nebo ne. Pokaždé to bude jízda.